2 март көнне «Белем» полилингваль күп профилле интернат мәктәбендә татар теленә кызыксыну уяту, аны популярлаштыру максаты белән “Мин татарча сөйләшә беләм” дип аталган шәһәр олимпиадасы үтте.

Олимпиадада шәһәрнең барлык мәктәпләреннән татар телен өйрәнүче 61 укучы һәм 19 ата-ана актив катнашты. Туган телне белү мөһим һәм зарури, чөнки туган телдә синең әби-бабаларың , әти-әниләрең, халкың сөйләшкән һәм сөйләшә. Олимпиадага килгән һәр укучы, ата-ана моны дәлилләде һәм зур кәнәгатьләнү белән таралды. “Мин татарча сөйләшә беләм" олимпиадасының барлык катнашучыларын 5 март көнне 18.00 сәгатьтә Нефтекама дәүләт филармониясенең залында бүләкләү чарасында көтәбез.

2 марта в Полилингвальной многопрофильной школе-интернат “Белем” прошла городская олимпиада по татарскому языку "Мин татарча сөйләшә беләм". Активное участие в олимпиаде приняли 61 учащийся, изучающий татарский язык, и 19 родителей из всех школ города. Знание родного языка важно и необходимо, ведь на родном языке говорили и разговаривают твои бабушка и дедушка , родители, народ. Каждый ученик, родители, пришедшие на Олимпиаду, доказали это и приняли участие в олимпиаде с большим удовольствием. Всех участников олимпиады "Мин татарча сөйләшә беләм" ждем 5 марта в 18.00 в зале Нефтекамской государственной филармонии на церемонии награждения.

Эльдар Валидов
Рустам Уразаев