17 апреля в школе прошло мероприятие, посвященное Дню рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая.

В мероприятии участвовали фольклорный ансамбль "Ак калфак энҗеләре" и дети первых, третьих классов. Фольклорным ансамблем была организована программа "Тукайлы сәфәрләргә". Дети с большим желанием читали и инсценировали произведения Габдуллы Тукая, исполняли песни. Также была организована выставка книг Габдуллы Тукая и детских рисунков на его произведения. Книги Тукая учат ценить красоту родного края, призывают быть милосердным, справедливым и смелым. Праздник завершился исполнением песни "Туган тел", которая стала гимном татарского народа.

17 апрель көнне мәктәптә Габдулла Тукайның туган көненә багышланган чара үтте. Чарада "Ак калфак энҗеләре" фольклор ансамбле һәм беренче, өченче сыйныф укучылары катнашты. Фольклор ансамбле белән берлектә "Тукайлы сәфәрләргә" дип аталган программа оештырылды. Балалар зур теләк белән Габдулла Тукайның шигырьләрен яттан сөйләде, җырларын җырлады. Шулай ук Габдулла Тукайның китаплары һәм аның әсәрләренә төшерелгән балалар рәсемнәре күргәзмәсе дә булды. Тукайның китаплары туган якның матурлыгын кадерләргә өйрәтә, гадел, кыю һәм миһербанлы булырга өнди. Бәйрәм "Туган тел" җырын башкару белән тәмамланды.